Vyhľadať
Close this search box.

Pozvánka na Konferenciu Dobre spravovaná kultúra

Pozývame vás na Konferenciu Ministerstva kultúry SR – Dobre spravovaná kultúra, ktorá sa uskutoční v pondelok 18. septembra 2023 v priestoroch kinosály Slovenskej národnej galérie v Bratislave.

Konferencia nadväzuje na schválenú Stratégiu kultúry a kreatívneho priemyslu Slovenskej republiky 2030 a jej cieľom je zamerať sa na dôležité aspekty tvorby verejných politík v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu.

S prihliadnutím na stanovené ciele, ktoré určuje prijatá stratégia, sa budeme venovať jednotlivým komponentom chýbajúceho Zákona o kultúre. Tento zákon by mal slúžiť ako kľúčový nástroj na prepojenie celého sektora kultúry a kreatívneho priemyslu, definovanie subjektov pôsobiacich v oblasti kultúry a vytvorenie podmienok pre rozšírený príliv finančných zdrojov.

Program:

  • 9:00 – 9:30 registrácia
  • 9:30 – 11:30 BLOK 1: Verejný záujem v oblasti kultúry
  • 12:30 – 14:30 BLOK 2: Ciele kultúrnej politiky
  • 14:50 – 16:50 BLOK 3: Potreba a význam spoluprác
  • 17:00 – 17:30 zhrnutie a záver

 

Na prvý deň konferencie je potrebné sa zaregistrovať prostredníctvom vyplnenia prihlasovacieho formulára tu https://forms.gle/ox85TtSL6Sg9yJ9Y6.

Kapacita priestorov je obmedzená. Podujatie však bude vysielané naživo prostredníctvom sociálnej siete Facebook – profil Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ďakujeme za Váš záujem a pochopenie.

Vstup na konferenciu je bezplatný. Počas konferencie bude k dispozícii občerstvenie. Obed organizátori nezabezpečujú.

Na konferenciu nadviaže druhý deň okrúhlych stolov pod vedením gestorov a gestoriek pracovných skupín zriadených ministerstvom, ktoré už mesiace na témach detailne pracujú. Hostí, resp. účastníčky a účastníkov okrúhlych stolov, ktorých počet je limitovaný, pozýva priamo Ministerstvo kultúry SR. Závery budú zverejnené na webovej stránke www.strategiakultury.sk.

Viac informácii o konferencii bude priebežne zverejňovať na Faceboku tu https://fb.me/e/2XgbQNtnX. Zároveň vám dávame do pozornosti tlačovú správu Ministerstva kultúry SR, ktorú si môžete prečítať TU.

 

Tešíme sa na Vašu účasť a diskusiu.

 

prípravný tím konferencie

kontakt: kreativneforum@culture.gov.sk

 

hlavný organizátor: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

spolupráca: Platforma pre kultúrny a kreatívny priemysel MK SR, Inštitút kultúrnej politiky MK SR, Slovenská národná galéria