Kultúra pomáha Ukrajine – mapujeme iniciatívy KKP

Aj v súčasnej neľahkej a vážnej situácii sa kultúrna obec ukazuje ako významná hybná sila, ktorá sa aktívne podieľa na riešení celospoločenských problémov.

Prinášame vám špeciálne vydanie newslettera PKKP – KULTÚRA POMÁHA UKRAJINE, ktorý  zhromažďuje dôležité informácie o slovenských iniciatívach realizovaných aktérmi z oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu, zameraných na podporu a pomoc občanom Ukrajiny opúšťajúcich svoj domov kvôli ozbrojenému konfliktu.

Prvé vydanie špeciálneho newslettra nájdete TU.

Tieto iniciatívy mapujeme aj naďalej, aktualizovaný sumárny zoznam nájdete na webovej stránke https://www.pomahamekulture.sk/ukrajina/. Hlavné sledované kategórie pomoci sú kultúrne podujatia, finančná pomoc/aukcie, rezidenčné pobyty/mobility, pracovné príležitosti, vyjadrenie solidarity, ubytovanie a iné.

V prípade, že sami realizujete obdobnú iniciatívu, budeme radi, ak nám dáte o nej vedieť prostredníctvom formulára alebo priamo na emailovú adresu kultura.ukrajine@culture.gov.sk (posielajte základne informácie ako organizátor, názov aktivity, krátky popis, weblink/kontaktné údaje).

Ďakujeme za spoluprácu!